Porady Bedthovena

Zameldowanie

Aby wejść do budynku Bedthovena, potrzebny jest kod klamki wejścia głównego oraz kod do klamki zarezerwowanego studio. Kody wysyłane są w dniu przyjazu poprzez SMS lub czat bookingu lub czat airbnb.

Dojazd autem

Bedthoven znajduje się na jednokierunkowej ulicy. W ulicę Beethovena wjedziesz jedynie od ulicy Brzozowej, która znajduje się wewnątrz osiedla B.

Dojazd pociągiem

Wysiądź w Tychach na głównym dworcu PKP. Do Bedthovena najszybciej podjedziesz trolejbusem lub autobusem. To dwa przystanki. Dworzec autobusowy jest przy dworcu PKP.

Transfer z lotniska

Zadzwoń pod numer telefonu +48 729-125-920, aby zamówić usługę odebrania i przewozu z lotniska z Katowic lub Krakowa.


Parking

Przy obiekcie znajdują się 2 miejsca parkingowe. Już wkrótce prywatny parking zostanie rozbudowany o kolejne 4 lub 5 miejsc parkingowych. W okół budynku znajdują się publiczne miejsca parkingowe oraz parkingi przy supermarketach LIDL i eLeclerc. about this is some title

Komunikacja miejska

Korzystaj z aplikacji SkyCash, aby kupować bilety na autobusy i trolejbusy miejskie. Tyskim autobusem dotrzesz również do Katowic. Trolejbusy kursują tylko po Tychach. about this is some title

Dojazd do Katowic

W godzinach szczytu podróż pociągiem do Katowic jest najszybsza - 20 minut z dworca PKP. Jadąc autem trzeba przygotować się na problemy z zaparkowaniem. Natomiast autobusem podróż może trwać 40 minut. Uber do Katowic wiąże się z opłatą około 50-65 złotych.

Parking w Katowicach

Jadąc autem do Katowic musisz wziąć pod uwagę, że w centrum mogą być problemy ze znalezieniem miejsca. Najlepiej parkować auto w Galerii Katowickiej lub w parkingu podziemnym biurowca Altus. Obydwa parkingi płatne.about this is some title

Rozkład jazdy

Rozkład jazdy autobusów, trolejbusów i pociągów jest dostępny w aplikacji Google Map w Twoim telefonie. Dostępne są informacje o możliwych połączeniach wraz z ewentualnymi opóźnieniami.

Zainstaluj SkyCash

W aplikacji SkyCash: • opłacisz miejsce parkingowe w Tychach i Katowicach, • kupisz bilety autobusowe i trolejbusowe, • kupisz bilety na pociąg.

Trolejbus

W Polsce trolejbusami można przejechać się jeszcze jedynie w Lublinie i w Gdyni. Będąc w Tychach, masz okazję do przejażdżki tym niepowtarzalnym pojazdem elektrycznym. Tychy były ekologiczne jeszcze wtedy, kiedy to nie było modne.

Monitoring

Przestrzeń wspólna oraz pralnia jest monitorowana dla bezpieczeństwa przebywających gości. Rezerwując pobyt w obiekcie, wyrażasz zgodę na nagrywanie obrazu z Twoim wizerunkiem.about this is some title

Krypto i waluty

Jeśli chcesz wymienić kryptowaluty na gotówkę to bankomat znajdziesz w galerii handlowej Gemini. Możesz również skorzystać z oferty kantoru Talar, aby wymienić tradycyjną obcą walutę np. euro lub dolar oraz kryptowaluty tj. bitcoin czy ethereum.about this is some title

Alejki rowerowe

W Tychach znajdują się alejki rowerowe przy każdej większej ulicy. Trasy rowerowe znajdują się również w okolicznych lasach. Polecam tą do Pszczyny. about this is some title

Taxi

Najbliższy postój taksówek znajduje się 0,7 km od Bedthovena przy placu Baczyńskiego. Natomiast Lider Taxi jest najtańszą siecią taksówek w Tychach, cenowo porównywalną z Uberem i Boltem.

Uber & Bolt

Najwygodniejszym sposobem podróżowania po Tychach i do Katowic jest aplikacja Bolt lub Uber. Czasem z rana w dni powszednie trudno o dostępnych kierowców. Szczególnie jadąc do Katowic lub na lotnisko warto porównać cenę Bolta, Ubera i Lider Taxi.

Revolut

W podróżach szczególnie zagranicznych polecam używanie Revoluta. Nie trzeba wymieniać waluty na złotówkę, wymiana walut następuje automatycznie przy zakupach, a przy wymianie stosowany jest prawie kurs średni bankowy.about this is some title

Pralnia

W obiekcie w ogólnodostępnej pralni znajdziesz pralkę, suszarkę do ubrań oraz żelazko z deską do prasowania.

Sprzątanie

Przed każdym przyjazdem gości wymieniana jest pościel, ręczniki i sprzątane jest całe studio. Przy pobytach dłuższych niż 7 dni możliwe jest dodatkowe sprzątanie. Zadzwoń w celu zamówienia przysługującej Tobie dodatkowej usługi sprzątania.

Wi-Fi

W każdym studio znajduje się dedykowany ruter wi-fi. W dniu przyjazdu otrzymasz wiadomość z hasłem do logowania do rutera, znajdującego się w Twoim studio.about this is some title

Żabka

W Żabce zrobisz zakupy spożywcze, zjesz hot-doga i wypijesz całkiem niezłą kawę. Możesz tu kupić alkohol i papierosy. Doładujesz tu swój telefon na kartę, czy kupisz zdrapkę na loterię. Robiąc zakupy w Żabce możesz dodatkowo wypłacić gotówkę. Polecam naprawdę smaczne dania obiadowe, które przygotujesz w mikrofalówce.

LiDL

W supermarkecie LiDL znajdziesz artykuły spożywcze, chemię gospodarczą, świeże pieczywo oraz odzież i inne artykuły.

e.Leclerc

Znajduje się tutaj znacznie więcej produktów niż w Lidlu. Polecam ciasta z piekarni. Można tu kupić gotowe dania, które wystarczy podgrzać w mikrofalówce. Na terenie supermarketu naprawisz obuwie i dorobisz klucze. Jest też kawiarenka, która serwuje śniadania i obiady w dni powszednie. Polecam również tanie i smaczne kanapki. Tu znajdziesz również sklep zoologiczny.about this is some title

Bankomat

Najbliższy bankomat znajduje się przy supermarkecie eLeclerc. Jednorazowa wypłata w tym bankomacie ograniczona jest do kwoty 1000 złotych.

Lekarz

Jeśli potrzebujesz pomocy lekarza, polecam przychodnię LUX-MED na ul. Damrota. Czynne od 7:00 do 20:00 bez dni świątecznych i weekendów.about this is some title

SOR Tychy

W nagłych przypadkach oraz po godzinie 18:00 pomoc lekarską dla osoby dorosłej znajdziesz w Szpitalu Wojewódzkim MEGREZ.

Weterynarz "Fauna"

Najbliższa i zarazem moim zdaniem najlepsza placówka wterynaryjna znajduje się 3 minuty od Bedthovena. "Fauna" to zespół wyrozumiałych i kochających zwierzeta specjalistów.

Weterynarz 24h

Dyżur weterynaryjny całodobowy prowadzi Przychodnia Weterynaryjna EURO-WET. W razie problemów z Twoim pupilem, zadzwoń pod numer telefonu: +48 602-115-766. Koniecznie zadzwoń przed przyjazdem.

Klimatyzacja

Pokoje są klimatyzowane. W przypadku chęci zmiany temperatury w pokoju poinformuj gospodarza. Nastawienia centralnie sterowanej klimatyzacji można zmienić zdalnie.

Zakupy i paliwo 24h

Napoje, snacki, słodycze, papierosy i paliwo kupisz 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu na stacji paliwowej Shell, znajdującej się obok Bedthovena. Tu również kupisz hot-doga i napijesz się kawy z ekspresu.

Alkohol

W Tychach pomiędzy 24:00 a 6:00 nie jest możliwy zakup alkoholu w sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych. W tych godzinach zakup alkoholu jest możliwy jedynie w pubach i lokalach gastronomicznych.

Napiwki

W Polsce napiwki nie są obowiązkowym elementem wizyty w restauracji czy hotelu. Nikt nie oczekuje gratyfikacji w lokalach gastronomicznych, jak w USA. Jednakże super doznania warte są uznania.

Netflix & TV

Na telewizorze w studio jest wykupiony dostęp do Netflixa, Amazon Prime, Disney+, HBO Max oraz SkyShowtime. Oprócz tego jest możliwość oglądania kanałów telewizji naziemnej. Możesz kontynuować oglądanie swoich ulubionych seriali.

Zakaz palenia

W obiekcie palenie tytoniu i e-papierosów nie jest dozwolone. Na zewnątrz budynku znajdują się dwa miejsca przeznaczone dla osób palących. Niedostosowanie się do zakazu wewnątrz budynku może skutkować uruchomieniem alarmu.

Cisza nocna

Między 22:00 a 7:00 obowiązuje cisza nocna. W Bedthovenie nie jest dozwolona organizacja hucznych imprez.

"Alarmowe"

Straż pożarna - tel. 112
Pogotowie - tel. 112
Policja - tel. 112

Szewc, kaletnik, klucze

Musisz to naprawić buty lub zepsuty pasek torebki? Przejdź się do supermarketu Leclerc. Tu dorobisz również klucze.

Automechanik

Moje auto zawsze powierzam mechanikom z warsztatu Techcar. Tu można też umyć swój samochód i zrobić przegląd.

Zwierzęta

Do Bedthovena można przyjechać ze swoim pupilem. Psy muszą być wyprowadzane na smyczy oraz w obiekcie nie mogą przebywać rasy zaliczane do agresywnych. Przed rezerwacją należy ustalić warunki pobytu.about this is some title